Sizden Gelenler


 

Sayın Mehmet Zeki Aydın hocamı 2006 yılında Sivas'ta tanıdım.. Kendisinden almış olduğum Aile Okulu Eğitimi ile hayatımın akışı değişti. Birçok çevrede, dernekte insanlara araştırmalarım dahilinde yardımcı olmaya başladım ve geçen sene aile danışmanı olarak hizmet vermeye başladım. İnsanların hayatına her güzel dokunuşumda; bana aileyi, aile olmayı sevdiren Mehmet hocamın emeği vardır. Hepimiz için, hayırlara, güzel işlere vesile olmak nasip eylesin ve sizin gibi güzel insanları çoğaltsın Rabbim.. Teşekkürler. 02.02.2022. Elvera K.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19.04.2019

Hocam Marmara Dkab birinci öğretim 2016  mezunuyum. Emre ........

Hocam yolunuz Erzuruma düşerse sizi burda da ağırlamak isterim. Görev yaptığım süre boyunca gördüm ki yani nesilin siz ve sizin gibi değerli hocalarımızdan öğrenecek çok şeyi var. Ben sizin gülümsemeniz ve şefkatli anlatışınızı hiç unutmadım ve elimden geldiğince örnek alıyorum. Öğrencilerim bu farklılığı gördüğünde Marmarada okuduğunuz belli diyor ama ben Marmara da değil Zeki hocamda okumanın farkı olarak görüyorum bunu. Öğretmenlik gerçekten de sabır ve şefkat isteyen bir meslek. Bazen durup düşünüyorum Peygamberimiz 23 yılda nasıl cahiliye toplumundan asrı saadet toplumu çıkarmış diye. İşin sırrı da burda ortaya çıkıyor. Biz Allahın kitabı Kuranı Kerimi anlatırken, Merhamet Peygamberi Efendimizi anlatırken nasıl merhametsiz ve şefkatsiz, sabırsız ve şükürsüz ders işleyebiliriz. O yüzden Öğretmen olarak başta Peygamberimiz ve siz gibi O'nu örnek alan hocalarımızı takip edip mesleğimizin hakkını verenelerden oluruz inşallah. Ki hesap günü tutunacak bir amelimiz olsun.

ben teşekkür ederim bizlere ogrettiginiz her şey için. Allah iki cihanda da sizi aziz etsin. Tekrardan kandiliniz mübarek olsun. Allaha emanet olun hocam. Allah sağlıklı uzun ve hayırlı ömür ihsan etsin. İnşallah Allah nasip ederse yine bir gün elinizi öpüp sohbetinizde bulunmak nasip olur. Aldırdığınız Kimyay - ı saadet kitabını o zaman okumamıştım. Sırf not veriyorsunuz diye almıştık arkadaşlarla. Hatta hoca niye bize okumayacağımız bir kitabı zorunlu tutuyor diye sizi eleştirmistik Allah affetsin. Çok sonralardan bi gün elime denk geldi ve okumaya başladım.  Adı gibi huzur verdi. Hatta başta eşim olmak üzere bir çok arkadaşıma da tavsiye ettim.  Ondan da çok şey öğrendim. Ayriyeten buna vesile olduğunuz için de teşekkür ederim. Allah razı olsun. Her bahar bir çiçekle başlar hesabı, sizin attığınız tohumlardık. Ahirette hasadınız oluruz inşallah.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.7.2013

Miray Hanım, öncelikle hassasiyetiniz için tebrik ederim. Sorunuza kısaca cevap vermek gerekirse, İslamı yeniden keşfetmeye gerek yok. Bu konuda o kadar çok şey yazılıp çizildi ve kafalar karıştı.  Bir konuda bir ayetle konuşulamaz, hadisler var, görüşler var, 14 asırlık uygulamalar var. Birçok söz ve tartışmalara rağmen benim inancım odur ki: Müslüman kadınlar başlarını örtmelidir. Bilmem anlatabildim mi?

Miray Günaydın

Hocam Hayırlı Ramazanlar.. Benim size bir sorum olacaktı, Hocam bugün Nur suresinin 31. ayeti için yapılan açıklamalarda hımar kelimesinin bir "örtü" genel manada bir de "baş örtüsü" anlamına geldiğini söyleyen bir kesim var. Hocam bu ayetle ilgili beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.. Hayırlı günler hocam

--------------------------------------------------------------------------------

s.a. Sayın hocam,ben Adana Seyhan Hz.Hatice KK hocası Gülümser. Adana"da seminerlerinize katıldım ve hayran kaldım. İnşaallah tekrar dinleme fırsatımız olur. Saygılarımla.Gülümser D. 07.11.2012

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba Hocam,

Ben Seher .09.10.2012.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği A.B.D. nda araştırma görevlisi olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği programında doktora yapmaktayım. Bilgisayar destekli etkinliklerle değer öğretimi yapmayı amaçlayan tez önerimi eylül ayı içerisinde verdim. İlkokul 4. sınıf öğrencileri ile birlikte hoşgörü değerini çalışmayı planlıyorum. Erdemler Serisi, Okulda Değerler Eğitimi, Değer Sandığı Okulda Değerler Eğitimi Materyalleri-Sorumluluk kitaplarınızı edindim ve bana oldukça fikir verdi. Öncelikle bu yayınlarınız için çok teşekkür ederim. Bununla beraber öğrenmek istediğim sorumluluk değeri için yaptığınız bu çalışmayı diğer (benim için şu an önceliği olan hoşgörü) değerler için de planlıyor musunuz?

Bir de yolun çok başında olan benim gibi bir araştırmacı için önereceğiniz kaynaklar nelerdir?

Katkınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar...

--------------------------------------------------------------------------------

Hocam,

Ben Zeynep K.....2012-10-02

Bu yıl ilahiyat fakültesinden mezun oldum. ben öğretmenlik yapamam diye düşünürken 2 hafta önce kendimi imam hatip ortaokulunda din kültürü öğretmeni olarak buldum ve bir telaş sardı beni, nasıl ders anlatacaktım, cocuklarla nasıl etkili iletişim kuracaktım bilemedim; sonra internette araştırma yaparken sizin sitenizi keşfettim; tavsiyelerinizi tek tek not ettim ve uyguladım. Gerçekten tam bir rehber oldunuz bana. bu çalısmalarınızdan dolayı teşekkür ederim . Allah razı olsun ve sizi cennetiyle mukafatlandırsın .

--------------------------------------------------------------------------------

Şebnem Akyol Gürler: 10 Eylül 2012

Hocam! Programınızı izledim ve tecrübe aktarımı, model kişilik olarak gayet başarılı olduğunu gördüm. Babanıza Allah'tan rahmet diliyorum. Sizden öğreneceğimiz daha çok şey var.  Selam ve saygılarımla.

--------------------------------------------------------------------------------

Nehir Aydın Gökduman : 10 Eylül 2012

Hocam güzel, verimli bir programdı.  Anlattıklarınız beni de üniversite yıllarına götürdü.. hem memurluk yapıp hem okumaya çalıştığım zor zamanlara.. Yirmi dört saat süren hastane nöbetlerinden sonra üniversite anfilerinde sıra üstlerine başımızı yaslayıp uyuduğumuz çok olmuştur. Ama okumayı sevene hiç bir engel yok,  tıpkı sizin hayatınızdaki gibi. Rabbim ömrünüzü bereketlendirsin. Selam ve saygılarımla.

--------------------------------------------------------------------------------

10 Eylül 2012

Tuğba Güler Bozkaya:

Hocam! Dedesi bilge diyor ki, aaa Zeki Dedem televizyonda mı yaşıyor? Hadi biz de oraya gidelim. İyi akşamlar. AEO.

--------------------------------------------------------------------------------

30.07.2012

    Sayın hocam yurtdışı görevi esnasında bize konferans vermiştiniz, yüzyüze o zaman görüşmüştük... Çocukların din eğitimi konusunda sizden istifade etmiştik, Allah razı olsun. Tanışıklığımız kısa oldu ama eğitim yöntemleri aktarımlarınızdan hâlâ faydandıığımızı söyleyebilirim...Saygılar.

Hüsameddin Yıldız

--------------------------------------------------------------------------------

16-06-2011

Hocam, iyisiniz inşallah, son seminer -İstanbul İsam da-yaptığınız çok güzeldi ve bir ilkti...Tekrar tebrik ediyorum hocam.En kısa zaman da yine bekleriz...selamlar. ELİF G.

--------------------------------------------------------------------------------

24-05-2011

Merhabalar Değerli Hocam;

Yeni görevinizin siz ve aileniz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Sivas'ın sizin gibi insanlara ihtiyacı çoktu... Sivas adına üzüldüm..

Erzurum'da Dinler Tarihi'nden yüksek lisansa başladım. Eyüp Şimşek ve Macit Yılmaz Beylerle de tanıştım. Sizden söz açıldığında herkesin bahsettiği şey tevazunuz oluyor. Öğrencilerinizde davranış değişikliği oluşturma özelliğinizi ben daha çok takdir ediyorum. Babamı aramışsınız, babam bana söylemeyi unutmuş, geç haberim oldu. İnternet başında çok oyalanıyorum diye uzun zamandır internete girmiyordum. Mailinizi görünce utandım, bir ay geçmiş üzerinden.. Babam sizin kitaplarınızı ilgiyle ve iştahla okumuştu, 3 yıl önce. Keşke ben öğretmenliğe ilk başladığım yıllarda bu tip kitaplar olsaydı, haberdar olsaydım böyle şeylerden de ben de uygulasaydım diye hayıflanmıştı epey.. Size saygısı büyük yani, kitaplarınızdan aldığı keyifle. Sizi tanısa ve ders ortamlarınızda bulunsa daha da büyük olurdu sanırım..

Evlerinizi  bizlere açtığınız ve açacağınızı bildirme nezaket ve tevazuunda bulunduğunuz için çok teşekkür ederim. Erzurum'a yolunuz düşerse biz de her zaman sizi ve ailenizi ağırlamaktan hoşnutluk duyarız.

Temmuz ayında umreye gideceğiz, kısmet olursa. Mekke ve Medine'den bir isteğiniz olursa yazabilirsiniz. Sizi aramaya çekiniyorum..   Belki de hep çok yoğun olduğunuz için vaktinizi almak istemiyorumdur.. Mazur görmenizi diliyorum..

Ailenize selamlar. Hayırla kalın. ELİFE METİN

--------------------------------------------------------------------------------

20-05-2011

merhaba hocam yeni işinizde başarıları diler hakkınızda hayırlı olmasını temenni ederim.sizin insanlığa , vatanımıza ve biz öğrencileriniz için çok önemli  bir önder olduğunuzu düşünüyorum Allah sizden ve ailenizden razı olsun.Bizlerde inşallah vatanımıza ve insanlığa sizler kadar hayırlı ve faydalı işler yapabiliriz. SEDA B.

--------------------------------------------------------------------------------

15-05-2011

hocam hiç tanımıyorsunuz beni, ama inşallah size benzemeyi nasip eder Allah, sizin kadar içten, samimi ve hoşgörülü olmayı.. Formasyonda değil de ilahiyat fakültesinde öğrenciniz olmayı dilerdim.. Allah dünyada ve ahirette yolunuzu hep açık etsin. Selametle. Sivas'tan,  ASLI B.

--------------------------------------------------------------------------------

14-05-2011

sa çok değerli hocam, yeni görev ve yeriniz hayırlı olsun. Allah bol bol bereketler ihsan etsin size ve ailenize.. Şimdi düşündüm de Cumhuriyet İlahiyat bomboş kaldı. Öğrencilerime sürekli tavsiye ediyordum sizin gibi bir hoca orda olduğu için. Ama şimdi Sivas'a gittiğimde kendim bile uğramak istemem her halde.. Nasip böyleymiş demek ki. Hocam Allah nasip ederse Temmuzun ikinci haftası İstanbul'da olacağım. Görüşmek mümkün olur mu acaba? İnşallah görüşürüz hocam. Allah'a emanet olun. AYBALA H.

--------------------------------------------------------------------------------

10-05-2011

Hayırlı olsun hocam. Allah utandırmasın, hizmet aşkınızı zirveye taşısın.

Allah, insanlık alemine eğitimin sihirli dünyasını açacak kalbi anahtarları tarafınıza lutfetsin. Daha nice hizmetlere bügün ve yarınlara... İnşaallah.

SADULLAH M. /Banaz/UŞAK

10-05-2011

--------------------------------------------------------------------------------

İnşallah sizin için hayırlı olmuştur, ama Sivas adına üzüldüm, yokluğunuz büyük bir boş oluşturmuştur. Yeni yer ve görevinizde sağlıklı, huzurlu, mutlu, faydalı ve başarılı bir şekilde çalışmanızı dilerim Allah'a emanet olun, Allah işinizi rast getirsin, sizinle tanışmaktan ve sizden ders almaktan onur duydum. selam ve saygılarımla HİLAL Ö.

11-05-2011

Sayın Hocam,

Sizinle Aile Şurasında tanışmıştım.

İstanbul'a gelmenize çok sevindim. Hoş geldiniz.

Umarım İstanbul size hayır ve mutluluk getirir.

Sizinle bir seminer düzenlemek istemiştim hep ancak şehir dışından ulaşım sağlamak bizim için sıkıntı olabiliyor. İnş. önümüzdeki dönemde ortak çalışmalarda bulunmak dileklerimle.

Saygılarımla.  AYŞE A.

09-05-2011

Saygı Değer ve de pek kıymetli hocam 17 yıllık hizmetinizin 1995-2000 yılları arasında 5 yıl sizin ilminiz ve irfanınızdan ve de şahsi duruşunuzdan istifade eden bir talebeniz olarak Mevlamdan yeni görevinizde de başarılar temenni eder selamlarımı iletirim. Konya Karapınarlı, MUSTAFA  İ.

08-05-2011

Kıymetli Hocam. Göreve başlamanızdan dolayı çok memnun oldum. Hayırlı ve mübarek olsun. Ayrıca nazik davetinizden dolayı da çok teşekkür ederim. Sağlık ve sürur içinde hizmetlerinizin devamını niyaz ederim. Selam, sevgi ve saygılarımla. Prof.Dr.MEHMET EMİN AY

--------------------------------------------------------------------------------

Yeni görev yeriniz hayirli olsun hocam.

Hatırlarsanız sizinle daha önce de yazışmıştık hocam. Ben Almanya`dan yazıyorum.

Türkiye de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Mezuniyetimden sonra da Almanya ya geldim. Şuan da Almanya`nin Freiburg şehrinde Pedagoji alanında yüksek lisansımı bitirdim. Eğer imkanlarım el verirse Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölümünde doktora yapma düşünceleri içindeyim. Yalnız benim merak ettiğim bir konu var. Ben doktora programını Almanya dan takip etmek istiyorum. Bu ne derece mümkün olur?

Saygılarımla. ŞENAY Y.

--------------------------------------------------------------------------------

05-05-2011

Canım hocam, çok vefakar ve muhterem hocam,

Bu kadar senedir hizmet verdiğiniz bu üniversiteyi neden terk ettiniz? Tebdil-i mekanda ferahlık vardır amma... İstanbul yaşanmaz bir şehir. Sivas'taki huzuru bulabilecek misiniz? Taşra'da insan daha bir başkadır. Ben Gaziantep'te lise öğretmeni idim, ama çok daha huzurluydum, üniversiteye öğretim görevlisi olarak girdim, çok pişman oldum ama geçti. Keşke orada hamal olsaydım da üniversiteye geçmeseydim. Size Alla Tela'dan başarılar dilerim. Yeni göreviniz hayırlı olsun. YUSUF A.

--------------------------------------------------------------------------------

04-05-2011

Sevgili Hocam

Yeni görev yeriniz hayırlı olsun. Allah hayırlı ve güzel hizmetlerinizi daim eylesin...Bizlere de hayır duayı eksik etmeyin...Baki selam ve saygılar...AEO... Nail USLU

aleyküm selam hocam, ben eski pedagojik formasyon öğrencilerinizden Nilay GÜNAYDIN.

istanbul atatürk eğitim fakültesinde ilim ve irfan dagıtmaya devam edecek olmanıza çok sevindim. Hayırlı olmasını diliyorum..

İstanbul'un sizin gibi bir  ilim adamına ihtiyacı vardı..

hayırlı günler..

--------------------------------------------------------------------------------

03-05-2011

Sayın Mehmet Zeki Aydın beyefendi;

Nazik bilgilendirme mesajınız için en kalbi duygularımla teşekkür ederim. Fatih Sultan Mehmet'e naz eden bu güzide şehir İstanbul'da görev almanız hayli güzel olmuş.

Benim evimde İstanbul avrupa yakasında bulunmaktadır. Yurt dışındaki görevim sebebi ile belirli dönemlerde istanbulda olabiliyorum.

Size yeni görevinizde başarılarınızın daimi olmasını diliyor, en derin saygılarımı sunuyorum.

Dr.Emine Sevinç Öksüzoğlu

Edebiyat Bilimcisi

Yazar Şair

--------------------------------------------------------------------------------

 02-05-2011

Selam ve saygılarımla...  

Kıymetli, Çok Saygıdeğer Mehmet Hocam,

Yeni görevinizde başarılarınızın devamını dilerim.

Hakkınızı helal ediniz, bizden yana helalı hoş olsun.

Bizlere Gösterdiğiniz ilgi alakadan, manen vermiş olduğunuz desteklerinizden dolayı inan bizlerin gönüllerinde yeriniz her zaman var olacaktır. Allah sizden razı olsun

Saygılarımla…

M.Levent ŞİMŞEK SİVAS ŞİMŞEK BİLGİ.YAZ.ELEKT.İLTİŞ.TİC.SAN.LTD.ŞTİ.  

--------------------------------------------------------------------------------

02-05-2011

As. Yeni görev yeriniz, hayırlı uğurlu olsun, Rabbim başarılarınızı daim eylesin. Biz de buralarda, Sivas'ta, gariban kaldık,siz gidince.  Kader Ö.

--------------------------------------------------------------------------------

02-05-2011

Merhaba Hocam,

Yeni görev yeriniz hayırlı olsun. İnşallah İstanbul gibi maneviyatlı bir şehirde çok daha güzel işler başarırsınız.

Ben formasyondan öğrencinizim. inşallah 2 aya kadar matematik alanındaki yüksek lisansımı tamamlıyorum. Tavsiyelerinizi ve haberlerinizi bekliyorum. Saygı ve selamlarımla... MÜNEVVER Y.

--------------------------------------------------------------------------------

02-05-2011

Değerli hocam,

nezaketiniz için çok teşekkür eder, bir sivaslı olarak üzüntü içinde olduğumu bilmenizi isterim.

yolunuz açık olsun emeğinize sağlık. Mualla Y.

--------------------------------------------------------------------------------

02-05-2011

Hayırlı Olsun Hocam Zaten Anadolu size yetmiyordu. Hem Asya hem de Avrupa'nın, yani bunun simgesi olan İstanbul'un kanatlarınızın altında bulunması alaküllihâl iktiza ediyordu.Er veya geç. Bizce de doğru tercih.Tebrik eder,yeni iş ve yerinizde daim muvaffakıyetler dileriz.

Buradan bir grup DKAB öğrenci ve hocalarıyla ve Eğitim Fakültesiyle sürekli iletişim halindeyiz. Zaman zaman sizden ve çalışmalarınızdan da bahsediliyor. Mayısta bir Platform yapacaklar galiba Diyarbakır'da. Herhalde siz de teşrif edersiniz.

Selamlar

Mamuretu'l-Aziz vilayeti tabiiyyetinde Harput mevkiinde Diyanet Eğitim Merkezi 2005 senesi Bahar ve yaz aylarından...

Fatih G.

--------------------------------------------------------------------------------

02-05-2011

selamün aleyküm hocam,

 Allah'ın güzel nimetlerinden biri de sizi tanımış olmak..

 Nimetlerini biz kullarına cömertçe veren Rabbime şükürler olsun. Sizden de Allah razı olsun.

 Bundan sonra da sizin vesilenizle bir işe yarama fırsatı bulursam bunu değerlendirmeyi isterim.

 Allah sizi iyi ve güzel insanlarla karşılaştırsın.

 Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

 Allah'a emanet olun.

--------------------------------------------------------------------------------

Değerli Hocam;

Yeni görevinizde başarılar diler, sağlık ve afiyetler temenni ederiz.

Şair Y. Kemal Beyatlı dermiş ki;

İstanbul'da iki çeşit insan yaşar.

1.İstanbul'u yaşayanlar.

2. İstanbul'da yaşayanlar..

Bir İstanbul aşığı olarak, sizin de İstanbulu yaşayanlar zümresinden olmanız içten temennimizdir.

Saygılarla..

Hayrullah K.

Diyanet İşleri Başkanlığı

--------------------------------------------------------------------------------

01-05-2011

kıymetli hocam,

 hoş geldiniz, hoşluklar getirdiniz...nasıl sevindim anlatamam,kendimi hatırlatayım,istanbula diyanet işleri bşk.nın düzenlediği seminer için gelmiştiniz ve ben karikatür çizmiştim,siz de zaman ayırıp maille dönmüştünüz...avcılarda kuran kursu öğreticiliği yapıyorum,önümüzdeki sene marmara ilaiyatta nasip olursa yüksek lisans'a baslayacağım...Ankara ilahiyat mezunu olarak bi garplik hissetmiyor değilim...sizin de gelişiniz garipliğimi bi nebze hafifletecek,ne alaka demeyin:)hiç bir sima tanıdık değil,ama artık tanıdık bir sima var....edebiyatı sevdiğim için islam edebiyatından düşünüyorum bazen de alanımla alakalı din eğitimi olmalı diyorum,sizinle de istişare edip fikrinizi almak isterim...

Avcılar aile irşad ve rehberlikte görevlerimiz devam etmekte,yerleşip işlerinizi yoluna koyduktan sonra seminer vermenizi bekliyoruz...eşim su arıtım işiyle mesgul,hem ailece de tanısmak,sizi misafir etmek bize onur verir...

      saygı ve dualarımla...

      hilal.

--------------------------------------------------------------------------------

29-04-2011

Hocam, tekrar yeni göreviniz, şehriniz ve mahalleniz hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Siz bu güveni vermeseniz de biz şartları zorlar sizi rahatsız ederdik. Ancak sizin bu güveni vermeniz size yakışan bir tavırdır. Kutluyor ve dualarımızın sizinle olduğunu bilmenizi istiyorum. Selamlar saygılar.

 HÜSEYİN Y.

--------------------------------------------------------------------------------

DEĞERLİ HOCAM YENİ ÇALIŞMA YERİNİZ, YENİ ŞEHRİNİZ HAYIRLI MÜBAREK OLSUN. TOKAT SİVAS VE TÜM ÇEVRESİ SİZİ ÇOOOOKKK ÖZLEYECEK  AMA ORADA DAHA FAYDALI OLACAĞINIZI DÜŞÜNEREK ŞİMDİDEN HEYECANLANIYOR VE DUALARIMIZI GÖNDERİYORUZ .RABBİM İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRSIN. HEP İYİLERLE  KARŞILAŞTIRSIN. AEO. SEVGİ SAYGI VE DUA İLE

HACER Ş

--------------------------------------------------------------------------------

28-04-2011

Muhterem Hocam,

Aramızdan ayrılıyor olmanız şahsen beni üzmüştür. Ancak uzun yıllar birlikte çalışmamıza rağmen sizinle güzel anılarımızın dışında bir tatsızlığın yaşanmamış olması da beni sevindirmektedir. Keşke gitmeseydiniz diyorum, ancak verdiğiniz karara da saygı duyuyor ve yeni görev yerinizin hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Biliyorum resmen ayrılmış olsanız da halen aramızdanız. Yeni yerinizde de öğrenciler tarafından sevileceğinizden eminim. Bize hayırlı olsun demek düşer herhalde. Hayırlı olsun yeni görev yeriniz muhterem hocam.

Selam, sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Ali Aksu

--------------------------------------------------------------------------------

Sevgili Hocam:

hayırlı uğurlu olsun, mevlam hayırlı hizmetlere vesile eylesin.

Nâs iki sınıf üzredir ey pür safâ

Bâkîsi ânın hemec (küçük sinek) der Mustafâ

Biri âlimdir birisi öğrenen

Kendini cehd eyle, kıl bu ikiden

Doç. Dr. Hür Mahmut YÜCER

Karabük Üniversitesi

Edebiyat Fakültesi

--------------------------------------------------------------------------------

26-04-2011

Hocam hakkınıza hayırlısı olsun ama yine biz öksüz kaldık desene Ankara'ya gelmiyorsunuz.Rabbim yardımcınız olsun.Görüşmek üzere.Ahmet K.

Muhterem Hocam,

Bundan sonraki çalışma hayatınızda muvaffakiyetler ve kolaylıklar diliyor, yüce Mevla'dan sağlık, huzur ve afiyetler ihsan etmesini niyaz ediyorum. Biz burada olduğumuz sürece sizin de daima bir eviniz olduğunu hatırlatmayı bile zaid addediyorum. Çünkü öyle zaten… Allah'a emanet olunuz. Selam, saygı ve muhabbetlerimle…

25-04-2011

SAYGIDEĞER HOCAM YENİ GÖREVİNİZ İNŞ HAKKINIZDA HAYIRLI OLUR. SİZ HER ZAMAN HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ HAK EDEN BİR İNSANSINIZ.RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN

ADEM G.  ALMANYA

-------------------------------------------------------------------------------

Hocam ,

Hayırlı olsun. Burada göreve başlamanız beni çok mutlu etti. umarım sizin ve aileniz için de hayırlara vesile olur. Üsküdar Erzurum sitesinde ikamet ediyoruz. ev arama durumu söz konusu olursa sizinle komşu olmak bizi ziyadesiyle mutlu eder.

yapabileceğimiz bir yardım varsa bir mesajınız yeter.

selametle...

Ayşe Nur Ö.

--------------------------------------------------------------------------------

Hayırlı Uğurlu olsun. İnşallah hakkınızda hayırlı olur. Size Efendimiz (as)'ın duasını yapacağım. "Allh, pişmanlık ve mahcubiyet vermesin

Abdullah feyzi kocaer

-------------------------------------------------------------------------------

Aziz Dostum,

Yeni görevinizin hayırlara vesile olmasını dilerim.

Sizleri Konya kaybetti... Maalesef. Çok istedim, ama olmadı.

Orada daha iyi hizmetlerde bulunacağınızdan eminim.

Selam ve saygılarımla...

Abdullah Ö.--------------------

------------------------------------------------------------

Hocam Sivas'ta çok hizmetler yaptınız, çok gönüllere girdiniz. Sessiz ve derinden...

Riyadan kaçışınıza ben şahidim.

Evliyaların veeşkiyaların bol olduğu şehre hoş geldiniz.

Çok mutlu olduk bu habere...

Talebeniz Aydın B.

--------------------------------------------------------------------------------

17.12.2010

SA

Taner hocam,

Hassasiyetiniz için tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Ben elbette sunularımı ve yazılarım kullanılsın diye yayımlıyorum. Helal olsun.

Elbette kullanan kardeşlerimizin de kullanıken sözlü veya sözsüz teşekkür ve duaları da olsa daha güzel olur.

Nasip olursa görüşmek üzere.

Prof.Dr.Mehmet Zeki AYDIN

--------------------------------------------------------------------------------

 Sayın M. Zeki Aydın,

Cumhuriyet Üniversitesi

Şu anda sizleri CCN Türk televizyon kanalında izlemekteyim. Zorunludin dersi için yaptığınız yorumları asla bir bilim adamına yakıştıramadım.Demokrat bir kişiliğe sahip olan bir insanın savunamayacağı tezleri dillendirdiniz. Sizin adınıza utandım. Mazlum-Der'i kutluyorum. Profesörlük ünvanı size hiç yakışmamış. Despotik düşünceyi savunmanızdan ötürü sizi kınıyorum.

Ş. O.

Merhaba Şemseddin Bey,

Gönderdiğiniz e-postanıza saygı duyuyuorum.

Elbette sizinle ayrı düşünebiliriz. Ben böyle söyleyeceğim, siz başka söyleyeceksiniz. Ülkemizde bu tür tartışmaların devam etmesi gerektiğine inanıyorum. Bu şekilde doğruyu bulacağız. Avrupa ülkeleri bugünkü durumuna nice kavga ve savaşlarla gelmiş. Biz ülke olarak onlara göre daha barışçıyız.

Sadece profluğumu karıştırmayın, biz bu unvanı oturarak almadık, ömrümüzü verdik.  

Selam, sevgi ve saygilarimla.

Prof.Dr.Mehmet Zeki AYDIN

--------------------------------------------------------------------------------

Gülsüm Ç.

11 Mar 2010 

Konu: Selamun aleykum hocam,

Mesaj: Nasilsiniz? Firsat bulup size yazamadim bir turlu. Bir iki defa Galip hoca ile MSNde gorusme firsatim oldu ama sizinle hic gorusemedik.

Yeni bir doneme basladik. Bu donem derslerin daha iyi olacagini zannediyordum ancak degisen bir sey olmadi. Hocalar devamsizliklarini sonuna kadar kullaniyor. Merkez lugattaki derslerin disinda buradaki seriat fakultesinde fikih derslerine de katilma imkanimiz oldu bu donem. Ayrica edebiyat fakultesinde de arapca kursuna basladık. Burada da katilacagim dersler bulabildim cok sukur her zamanki gibi. Allah oyle comert ki isteyene veriyor.  

Dil zaman ve emek istiyor. Sanirim bir dili ögrenmede konusmak anlamanin bir ust basamagi. Bazen karsimdakini net bir sekilde anlasam bile kullandigi ifadeleri hatirlayamiyorum. İlk zamanlardaki zorlugu yasamiyoruz simdi. Ancak dedigim gibi dil zaman ve emek istiyor. Isin daha cok basinda olmak ve kendi kendime bile faydamin olmadigini gormek garip gercekten. Bazen, “ben niye arapcadan yuksek lisans yapiyorum, ne isim var bu alanda” diyorum. (Galip hoca duymasin) Zaman zaman da sunu diyorum: BEN BU DILI  SEVIYORUM. Y.lisans basvurulari doneminde nasibin ne demek oldugunu ogrendim ve “ Her bilenin uzerinde bir BILEN var.” diyorum. Hayirlisi olmasini temenni ediyorum.

Ingilizce konusuna gelince bu konuda ne yapacagimi bilemiyorum. Cunku arapca ingilizceye ket vuruyor. Cok basit kelimeleri bile hatirlayamiyorum. Zaten Ingilizce kelime bilgim arapcanin cok altında. Arkadasim ilk zamanlarda daha ziyade ingilizce konusuyordu ve bu yuzden de arapca konusamiyordu. Simdi de ingilizce konusamiyor. Evet, dilin ne kadar onemli oldugunu buraya geldikten sonra aynel yakin gormus oldum. Ingılızce onemli degil demiyorum ama arapca ehem sey. Ingilizce ise muhim. Cunku kendi haline biraksam arapca konusacak kimseyi bulamayacagim neredeyse. Insanlar direniyor arapca konusmamak icin. Ben de zorluyorum onlari. Biren fazla dilin konusuldugu bir yerde bir dili ogrenmek daha da zor oluyor. Bazen soyle bir etrafima baktigimda arapca icin buraya gelmis olanlarin bile farkli dillerle ugrastigini goruyorum.

Yurt o kadar renkli ki diller acisindan. Afganistandan yeni gelen bir arkadas var ki ne arapca ne de Ingilizce biliyor. Asli ozbek oldugu icin Farsca ve ozbek dilini konusabiliyor. Onunla turkce anlasmaya calisiyoruz ki o da kolay olmuyor bizim icin. Cunku kelimeler ve telaffuz oldukca farkli. Buna ragmen konusmak ve anlasmaya calismak da guzel. Bazen turkce kelimeleri bile hatirlayamiyorum. Kiminle nasil konusacagimi sasiriyorum.

Yurt disinda olmak Turkiyeye disaridan bakma imkani veriyor. Turkiyenin ne kadar farkli bir yer oldugunu gordum burada. Turkiyeyi tanimlamak ve ondan bahsetmek oyle zor oluyor ki bazen. Ne doguya benziyor ne de batiya. Ulkemizde yasanan bazi problemleri disaridaki insanlara izah etmek imkansiz. Ve her turk ne kadar da turkiyeyi yansitiyor.

Dunya insanlariyla birlikte olmak, dunyadan haberdar olmak guzel sey. Insanlar ne kadar birbirine benziyor ve ne kadar da birbirinden farkli.

Kuveytte insanlar dunyada yasamiyor gibi. Her sey o kadar kolay ki burada. Maddi anlamda Kuveytlilerin hic bir sıkıntısı yok. Para harcamak problem degil onlar icin. Diger insanlar ise onlar gibi degil. Yurumenin imkansız oldugu bir ulke.. Her yere araba ile gitmek cok alisik olmadigimiz bir sey. Çok yakin olsa bile yurumek garip geliyor insanlara. Bu yuzden ozledigim seylerden biri de yurumek.

Siz nasilsiniz hocam? Bu yil okul oldukca renklenmistir sanirim. Zaman oyle hizli ki geriye donup bakinca her sey bir varmis bir yokmustan ibaret. Omurler o kadar kisa ki.. zaman hizla akip gidiyor. Allah hayirli ameller islemeyi nasip etsin hepimize.

Gorusmek umidiyle..

Hayirla kalin.

--------------------------------------------------------------------------------

İsim- Soyisim:  Akın Özdemir

19.04.2010

konu:  kutlu doğum çerkezköy kapaklı konferans

 

mesaj:  selamün aleyküm hocam allah razı olsun . bugune kadar katıldığım en güzel sohbetti. çok etkilendim çok faydalı oldu.unutulmuş değerlerimizi tekrar hatırlattın.allah selametler versin.başarılar..selamün aleyküm

--------------------------------------------------------------------------------

Z. Çubukçu

10.03.2010

sa

Herşey için çok teşekkür ederim. Gerçekten Çok faydalı oldu seminer. Alkış olayını kaldığım kurstaki öğrencilere birtürlü alışkanlık yapamadım..Günah diyorlar, yapmıyorlar. Umarım sözleşmeye geçeriz yakın  zamanda ve sizin gibi ilerletebiliriz kendimizi her konuda. Verimli olmak için elimizden geleni yapıyoruz inşallah herşey daha güzel olur..

Sizden ve sizin gibi hocalardan Allah Razı olsun Allah'a emanet olun..

Sayglarımla..

--------------------------------------------------------------------------------

YUSUF ÖZÇETİN

10.03.2010

S.a

Merhaba Mehmet Zeki AYDIN hocam çalışmalarınızda başarılar dilerim. Bursa'ya yolunuz düşer mi  bir daha bilmem ... semineriniz hoş geçmişti .

sa

Hocam çok teşekkür ederim.

Nasipse Bursaya  tekrar geliriz. Siz buralara gelirseniz ailece misafirim olun beklerim.

Selam, sevgi ve saygilarimla.

Prof.Dr.Mehmet Zeki AYDIN

--------------------------------------------------------------------------------

İsmail Çetin Elmas...

Şubat 2010 Beyoğlu ist.                                                                                            

selamun aleykum dostlar! şiirlerimizi dostlarınıza da yollarsanız sevinirim. anlatamadıklarım adlı şiir kitabımız çok yakında çıkacak ilgilenirseniz sevinirim. allaha emanet olun. sevgi ve muhabbetle....

BEN Kİ BİR AH ETTİM TA DERİNDEN

Ben ki bir ah ettim ta derinden

Geçti gitti o lahza çok ezelden

Lakin gönlüm nasıl geçsin bu demden

Bilmem ki gönül desem ne anlar gönülden

Ben ki bir ah ettim ta derinden

Bilmem ki haberdar mıdır gönlümdeki süheyladan

Zira uzaktı yan yana yürürken zuhalden, zühreden

Gülerken yüzü habersizdi gözümdeki şebnemden

Varsın gitsin bizden ötelere ne çıkar yaşadıkça bendeyken

Bilmem ki haberdar mıdır gönlümdeki süheyladan

Ben ki bir ah ettim ta derinden

Varsın geçsin o da feleğin çemberinden

Hakikat bir gün kılıç gibi kesecek tam orta yerinden

Ve ben yine başım dik gelmeyecek olan birini  bekleyeceğim

Ben ki bir ah ettim ta derinden

Dilde helal etsem de hakkım,gönül razı olmaz

Demezler mi ki merhamet etmeyene merhamet edilmez?

Lakin gönlümdeki muhabbet ferman vermez.

Dedim ben de öz aklım ile “yaktığın gibi yanasın sende ”

Dilde helal etsem de hakkım,gönül razı olmaz

Ben ki bir ah ettim ta derinde

Sürgüledim sonra kapımı kilit vurdum dilime

Gayri gelse de kifayetsiz,bir testi kırılır ancak bir kez...

Giden gitmiştir,kalan baki gönlümde vursa da başını yerden yere

Ben ki bir ah ettim ta derinden

-------------------------------------------------------------------------------

ÖZNUR

12 şubat sapanca da yapmış olduğunuz konferansınızı beğeniyle dinledim.ben de bu yazıyı sizinle paylaşmak istedim.Sevgi ve Saygılarımla...Öznur Bostancı

17.02.2010

Acımak sevgi değildir, üstünlüğün kabulüdür.

Hoşgörü sevgi değildir, istemediğine katlanmaktır.

Bağımlılık sevgi değildir,gereksinmenin karşılanmasıdır.

Sevgi, değer vermesini bilmektir.

Sevgi,yaşama hakkını kabul etmektir.

Sevgi, varolmaktan kıvanç duymaktır.

Sevgi, birlikte olmaktan sevinç duymaktır.

Sevgi, eşitliğin... duyumsanmasıdır.

Sevgi, bütün yapay ayrımların hayattan çıkarılmasıdır.

Sevgi, bilinçtir.

Sevgi, insan olmaktır.

Sevgiyi hayatımızdan kovduk ve yerine parayı koyduk.

Para için yaşıyoruz, para için eğitim görüyoruz, para için meslek ediniyoruz, para için çalışıyoruz, para için birbirimizi çiğniyoruz, para için birbirimizi aldatıyoruz, para için savaşıyoruz.

Sevgiyi hayatımızdan kovduk ve yerine üstün olmayı koyduk.

Üstün olmak için yaşıyoruz, üstün olmak için yarışıyoruz, üstün olmak için kendimizden başkasının aşağı olmasına çalışıyoruz.

Sevgiyi hayatımızdan kovduk ve nefreti içimize çağırdık.

Birbirimizden nefret ediyoruz nefretle yaşıyoruz, nefretle çalışıyoruz, nefretle dövüşüyoruz, nefretle öldürüyoruz.

Para, üstün olmak ve nefret etmek hayatımızı dolduruyor.

Hayatımız da savaşlarla, dünyayı yağmalamakla, birbirimizi boğazlamakla geçiyor.

Sevginiz olmadıktan sonra daha çok paranız olsa, daha üstün olsanız, daha çok toprağınız, eviniz arabanız, malınız olsa ne olur?

Sevginiz yok ve hiç bir şeyiniz yok.

Belki de yeniden öğrenmemiz gereken budur.

--------------------------------------------------------------------------------

İsim:        AYÇA           28-07-2009

Merhaba hocam iyi çalışmalar ben antalyada ana okulu öğretmeniyim bu yıl erdemlerle ilgili bir proje geliştirip snıfmda uygulamayı düşünüyorum. kaybolan değerlerle ilgili endişeler taşımam beni bu konuda erştrmaya yöneltti erdemler setinizi 2. snıfa geçecek oğlumun sınıfna hediye olarak aldım ve incelediğimde çok beğendim. seçtiğiniz erdemler ve çocuğa farkndalık yaratma aşamaları çok güzel tasarlanmış. herkezin eline sağlık sizin kitabınız rehber alarak okul öncesi seviyesinde planlamalar yapmak kaydyla sınıf çocuklarıma uygulayacağım projemde kullanmak istiyorum. en ksa zamanda okul öncesi içinde benzer bir yayın hazırlamanızı dilerim

TEŞEKKÜRLER

--------------------------------------------------------------------------------

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİNDE EĞİTSEL OYUN YÖNTEMİ VE UYGULAMA ÖRNEKLERİ

ÖNSÖZ

Bahar SEVİM KUZU

Günümüzde geleneksel öğretim yöntemlerinden çok, yaparak ve yaşayarak öğrenmek ön plana çıkmaktadır. Öğrencilerden aktif, katılımcı, yaratıcı ve üretken olmaları beklenmektedir. Bu süreçte öğrencilerin aktif olmalarını sağlamak için yöntem ve tekniklerden yararlanmak gerekir.

Bu çalışmanın oluşmasında, "İlköğretim DKAB derslerinde eğitsel oyun yönteminden nasıl faydalanabiliriz?" sorusuna olan merak etkili olmuştur. Araştırmalar sonucunda bu alanda yeterli çalışmanın olmadığı tespit edilmiştir. Bu sebeple bu çalışmanın yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi sağlamada eğiticilere yardımcı olacağı düşünülmüştür.

Çalışma iki bölümden oluşmaktadır. Girişte araştırmanın problemi, amacı, önemi, denenceleri, sayıltıları ve yöntemi; birinci bölümde oyun ve eğitsel oyun yöntemi üzerinde durularak; ikinci bölümde DKAB derslerinde 4, 5, 6, 7, 8. sınıf uygulama örneklerine yer verilmektedir. Son olarak sonuç ve önerilerle araştırma tamamlanmıştır.

Bu çalışmaya beni yönlendiren ve araştırmama, eleştiri ve önerileriyle büyük emeği geçen danışman hocam sayın Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ ve çalışmamın her aşamasını yakından takip edip önerileriyle bana destek olan Prof. Dr. Mehmet Zeki AYDIN hocalarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca hayatım boyunca maddi manevi desteklerini esirgemeyen aileme ve arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.  SİVAS 2009

----------------------------------------------------------------------------

Servet Yılmaz    2009-08-29  

sa

Çalışmalarınız ve sanal alemdeki aktarımlarınız çok büyük bir hayranlık uyandırdı bende. Bunu kullanıyor olmak ve profesyonel bir çalışma ortaya koymak siz gibi din ehli önderlerimiz açısından takdir edilecek bir açılımdır. İnşallah daha büyük çalışmaların habercisi olarak gördüğüm bu gayret ve emekleriniz, hayatın iyileştirilmesine çok büyük katkıları olacağı kanaatindeyim...Çalışmalarınızın gayret ve bereketle devamını yüce mevladan temenni ve niyaz ederim...

--------------------------------------------------------------------------------

Hüseyin BULUT    14.07. 2009  

Muhterem Hocam Çok teşekkür ediyorum. iletilerinizi aldım inşaallah değendireceğim.

Çalışmalarınızda başarılar diliyor, sevgi ve sayğılarımı sunuyorum.

--------------------------------------------------------------------------------

Hasan Orkan Doğru    2009-04-14

Hocam uygulamalı video ders etkinlikleri tasarlansa çok hoş olurdu belki din eğitimi dersinde ödev olarak verilebilir,elbetteki sizin rehberliğinizde.İnternet ortamında yayınlanırsa hoş olur.dindersi forumda öğretim teknikleri bölümünde çok güzel etkinlikler bulunmakta.

--------------------------------------------------------------------------------

Merve  2008-11-30  

hayirli gunler sayin hocalarim ben belcikada yasiyorum ve 27 yasindayim religion islamique ogretmeni olmak istiyorum kayitlar icin neler lazim? ve sartlari neler onu ogrenmek istiyorum tsk ederim kolay gelsin.

--------------------------------------------------------------------------------

M.Akif  2008-10-03

sayın hocam çallışmalarınızda başarılar diler sizi Allah'a emanet ederim.

--------------------------------------------------------------------------------

Yazan : Merve 10 Haziran 2009

Şehir : Malatya        

Hocam!!! Benim babam bana çok ders çalış diyor.Haklı ama o söyleyince hiç ders çalışsım gelmiyor. Babamın bana ders çalış demesini engellemek için ne yapmalıyım???? Ve ben ders çalışmak için ne yapmalıyım????

--------------------------------------------------------------------------------

Yazan : Osman   19 Mart 2009 Persembe        

Şehir : Kayseri        

Hocam ALLAH razı olsun inşallah kayseriye geldiğinizde tanışırız        

------------------------------------------------------------------------------

Yazan : Metin Kilicm  18 Kasim 2008 Sali

Şehir :yozgat          

Sayın hocam sitenizi deyemeyeceğim.. sitelerinizi çok beğendim.. çok güzel çalışmaların var.. ben de psikolojik danışman- rehber öğretmenim.. sunumlarınızdan istifade edeceğim inşallah.. saygılar..

--------------------------------------------------------------------------------

Yazan : İSMAİL  17 Temmuz 2008 Persembe        

Şehir : SİVAS        

SELAM VE SAYGILAR.. BÜTÜN SUNULARI İNDİRDİM... ALLAH RAZI OLSUN...

--------------------------------------------------------------------------------

Yazan : Sıdıka Şehir : Kütahya  : 23 Haziran 2008 Pazartesi                

 

Çok güzel bir çalışma teşekkürler.

--------------------------------------------------------------------------------

 

Yazan : Şeyda 06 Mayis 2008 Sali

Şehir : Sivas                

Güzel bir çalışma.Başarılarınızın devamını dilerim..

--------------------------------------------------------------------------------


-->